THE FACTOR — Ļauj Man Dzert! (2012)

(Raksta Dethecrator) Beidzoties savvaļas dzeršanas sezonai un sākoties iekštelpu dzeršanas sezonai, metālgalvām laiks pievērst uzmanību arī šogad kādu brīdi atpakaļ iznākušajam ierakstam, kurš visai neslēpti aicina: ļauj man darīt morāli nosodāmas lietas!

Albuma sākumā no paša pirmā rifa ir skaidrs, ar ko te būs darīšana: it kā tipisks dzērājhevītis, kam jāskan, pirmkārt, bāros — un, otrkārt, citos bāros. Pirmajā dziesmā «Don’t Lose Your Life» skaņa ir plāna un plakana — it kā šajā grupā būtu nevis 2 ģitāristi, bet apmēram 0,7. Bet šāda skaņa (plānumā līdzinās MEGADETH astoņdesmito gadu albumiem) te nav aiz neprasmes, bet gan apzināta rīcība: ar katru dziesmu THE FACTOR skaņa kļūst arvien kruzuļaināka un vitālāka. Nu gluži kā pašsajūta pēc pirmajiem reibinošo dziru mēriņiem!

Albums priecē arī saturiski: pat ja teju visās dziesmās ieskanas kāda dzeršanas tēmai veltīta rīme, dziesmas tomēr ir par dzīvi kopumā, ne prastu piedzeršanos. (Ja neskaita titulgabalu. Tas tiešām ir par prastu piedzeršanos.) «Nāc Un Pievienojies» gabals iesākas visai poētiski, tomēr beigās pārvēršas par vecišķu ironizēšanu par politiku — redzams, jaunieši paši nobijušies izturēt lirisko kvalitāti līdz galam. Toties nākamajā dziesmā «Paradīze» jautājums atrisināts, piesaistot teksta autoru no malas. Kopš šī brīža THE FACTOR it kā notic sev un vienkārši maļ tālāk savu maļamo: melodisku hevīti, tā kā prieks! Tālākās dziesmās kā viesmākslinieki parādās RELICSEED dalībnieki un pat Kaukulis no DZELZS VILKA.

Pa reizei ar saviem instrumentiem (un to starpā pavīd pat vargāns…) uzspīd visi THE FACTOR dalībnieki, ar savu spēles prasmi atsaukdami atmiņā grupas, no kurām parasti jau nu dzērājhevīša džumbātāji neaizraujas. Tā «War Inside Me» instrumentālais risinājums pavelk uz plūstošākajiem, grūvīgākajiem LIMP BIZKIT gabaliem (kas ir šeitan pozitīvs raksturojums, jo taču zināms — LIMP BIZKIT iraid itin laba mūzika, ja noņem nost Freda rīmes!) Šur tur dvako pēc PRIMUS, un «Augšāmcelšanās» gaitā echo/delay un flanger pedāļi laikam tikuši spaidīti uz velna paraušanu, jo kopš R.A.P. (kādreizējie putnrāpuļi) otrā albuma un VOSSONOLOPUS neviens tik dzidru migliņu pār Melnezeru no ģitāras izvilināt pat mēģinājis nebija!

Vai tad tiešām THE FACTOR nebūs nekāda vaina, jau dzirdu jautājumus? Ir gan: proti, neraugoties uz visu minēto, THE FACTOR ir un paliek dzērājhevītis. Tomēr — labi nostrādāts un pareizi noproducēts (roku pielicis ņujorkietis Roijs Šamirs), turklāt «Ļauj Man Dzert!» ir nevis pašizdots, bet tam pat skaitās leibls — kāds ERM Records. CD iepakots kvalitatīvā t.s. «digipakā», un tam ir burvīgs buklets ar labu fotogrāfa darbu. Pat ja tev nepatīk dzērājhevītis un tu tādu neklausies, rekomendēju pie izdevības paķert kādu THE FACTOR eksemplāru — tā var izrādīties laba dāvana kādam brālēnam vai tēvocim no Saldus. (Bet ne māsīcai.) Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)!

http://thefactorband.com/index.html  mājaslapa un video

Komentāri: