Therion - nosaukuši gaidāmā albuma "Sitra Ahra" segvārdu

Ļoti pazīstamie progresīvie karametālisti no zviedru zemes - gan neziņo par šī diska precīzu klajā nākšanas dienu. Bet ziņo ko citu.

Tapis zināms: pabeigts darbs pie 13 dziesmām, kurām nu priekšā gala-miksa process zināmajā "Polar Studios" ierakstu mājā Stokholmā. Iespējams, mūziķi vēl ilgi plēsīs matus - domādami, kurus skaņdarbus tad galu galā iekļaus finālā plānotajā riņķī. Tikai Therion līderis Kristofers Džonsons tā mīklaini vien runā: "tas būs kaut kas sevišķs, atšķirsies pat no Therion standartiem".

Ja gaidāmā diska saistībā vēl joprojām daudz nepateikts, tad pilnīga skaidrība ir vienības sastāvu. Par visu atkal Kristofers Džonsons izsakās: "ir aizvērta viena sadaļa, bet atveras cita sadaļa Therion vēsturē". Viņiem nu ir jauns vokālists Tomass Vikstroms (ex-Candlemass). Tāpatās arīdzan ritma sekcija papildinās ar Johanu Kolebergu (no Animal, Zan Clan, Lions Share - bungas) un Nalle "Grizzly" Pēlsons (no Treat, Zan Clan, Vindictiv - basģitāra).

Therion pazīstami kā simfometāla mūzikas vieni no spraigākiem griezējiem. Par to liecina arī kritiķu vidū labi novērtētais 2008. gadā klajā laistais dubult-cd "Live Gothic", kam sekoja 2009. gada jūnijā zem "Nuclear Blast" leibla paspārnes tautai atrādītais "The Miskolc Experience" 'cd-dvd', kurā mūziķi "International Opera Festival in Miskolc" laikā Ungārijā saspēlējās ar simfonisko orķestri. Ieraksts tapis divās daļā: vispirms Therion ar orķestri un kori apdarināja pazīstamu klasiķu (Kristofera Džonsona iemīļotā Vāgnera, arī Dvoržaka, Verdi...) nopietno mūziku, bet otrajā daļā ir pašas grupas labākie verķi atkal kopspēlē ar simfonisko orķestri un kori.

Fragmentus no pieminētā 'dvd' varam ievērtēt jau zemāk, Therion vietne ir: http://www.megatherion...

Komentāri:

  • Bleķis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Therion sen ir miris.

  • Titāns (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Therion ir dzīvs, bet bleķis rūsē