Tikai pār mūsu līķiem: SANCTIMONY — “ Perfection”

(Raksta Dethecrator) Tā kā Metālmūzikas Gada Balvas formāts pieļauj arī EP iesniegšanu, tad nu esam nonākuši arī līdz šai sadaļai. SANCTIMONY septītais ieraksts (ja ieskaita arī visus demo) «Perfection» ir jauns pavērsiens grupas darbībā!

Pirmā skaņa, pirmā takts, pirmais rifs gāž klausītājus nost no kātiem mērķtiecīgāk kā ļitrovičs: tikai ļoti, ļoti, ļoti stabilas un cienītas grupas spēlē tik pamatīgi un kačkīgi vienlaikus — vienalga, lai tie būtu BLACK LABEL SOCIETY vai SIX FEET UNDER. (Te nav domāta simtprocentīga žanriska līdzība, drīzāk kopējais enerģētiskais lauks, kas ietriecas tev sejā ne sliktāk par dažu labu Čeļabinskas meteorītu.) «Painless Dreams» atļauj ieskanēties lēnākam piedziedājumam, bet titulgabals jau tūlīt pēc tam nedaudz piebremzē tempa ziņā. Rifi gan titulgabalam tādi vienveidīgi un standartīgi, bet tas jau nekas — galvenais, ka izklausās tikpat nevainojami, kā abi pirmie gabali! Šeit nu jāsecina: likt tādam maziņam EP nosaukumu «Perfection» it kā skaitītos ambiciozi, taču šim ierakstam tāds nosaukums vienkārši piestāv. Perfekcija viscauri!

Nobeigumā vēl divas dziesmiņas — zampaini grūvīgs, DISEIM-veidīgā nokrāsā ieturēts SLAYER «Expendable Youth» kaverītis, kurš savulaik Krievijā ticis iekļauts SLAYER veltījumu izlasē (šajā kaverversijā abi solo skan patiesībā vēl precīzāk nekā oriģinālvariantā…). Un tad nāk jautrs murgojums «Cauri Tumsai». Tas nu gan ir nenosakāms lipinājums no gadu tūkstošu mijas alternatīvā roka vienveidīgākajās tradīcijās ieturēta pantiņa, kādu nesen pa radio drillētu popdziesmu atgādinoša piedziedājuma, plus čigānu folkloras kopas cienīga nobeiguma, pie kam tas viss iespēlēts ar KISS OF THE DOLLS līmeņa smīnu. Nu vai gan ko tādu varētu gaidīt no grupas, kura savulaik izlaida albumu «Eternal Suffering»?

SANCTIMONY jau ir apstiprinājuši dalību Gada Balvas koncertā, kur izpildīšot ne tikai nominētās dziesmas, bet arī pilnā garumā spēlēšot 2000. gada EP «Lirix», ko nav darījuši praktiski nekad (esot izpildījuši dziesmas no «Lirix», bet ne pilnīgi visu pēc kārtas, kā stāv ierakstā). Ek, būtu visiem tādas iekšas…

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)!

Balsošana par Metāla Gada Balvu: www.ejuz.lv/444

 http://www.youtube.com/watch?v=UI-1V3gkJvE

«Perfection» un «King Whole» pagaidām labākajā kvalitātē, kādu var atrast.

http://www.youtube.com/watch?v=PwEVpacdxi4

Kaveris

Komentāri: