Topošajam Burzum albumam - jauns nosaukums

Vargs Vikerness Burzum oficiālajā mājaslapā publicējis rakstu "A Burzum Story: Part XII - Belus", kurā informē, ka iepriekš izziņotajam jaunajam Burzum albumam "The White God" tomēr būs cits nosaukums - "Belus". Tas saistīts ar reakciju, ko presē izraisīja šis nosaukums, saistot to ar rasismu.

Lēmums par albuma nosaukuma maiņu tika pieņemts, lai nepiesaistītu preses, kam tāpat nav nekādas intereses par mūziku, uzmanību. Jaunais nosaukums "Belus" būtībā nozīmē to pašu "Balto dievu", tikai Vargs tagad ir izvēlējies lietot vecāko zināmo indoeiropiešu vārdu, kas apzīmē šo dievību. Kā viņš pats saka - principā būtu varējis izmantot jebkuru citu eiropiešu vārdu. Galvenā doma - lai nosaukumā nebūtu vārds "balts", kura dēļ albumu saistīja ar rasisma propagandu.

Ir zināma arī papildus informācija par albumu. "Belus" izlaidīs Byelobog Productions 2010. gada martā vai aprīlī, tas saturēs 11 dziesmas - no tām deviņus metāla gabalus, kā arī ambientu iesākumu un nobeigumu. Neskaitot garo ambiento nobeigumu, tā garums būšot virs 50 minūtēm. Visi dziesmu teksti būšot norvēģu valodā, taču jau drīzumā www.burzum.org būšot pieejami tulkojumi franču un krievu valodās.

Komentāri: