Trekni kapu svētki: FRAILTY albums ir ārā!

(Raksta Dethecrator) Sestdien (3.3.12.) savu jauno ierakstu «Melpomene» tai tautas daļai, kas melnā tērpjas, priekšā cēla FRAILTY, tomēr arī tiem, kas spēlēja pirms viņiem, bija kas sakāms…

 

 

Igauņu eksperimentālais duets TALBOT mūsu zemē spēlēja, šķiet, pirmoreiz — nuja, reizēm komandas tūrē pa visādām Austrālijām un Amerikām, bet tepat uz kaimiņzemi aizbraukt nesanāk. Tagad nu divi vīri pamanījās reizē spēlēt trīs instrumentus — bungas, klavieri un bezladu basu tā, ka skaidas šķīda pa gaisu (burtiskā nozīmē!), kā arī bļaurot par deviņiem mēmiem, kopumā saražojot tādu skaņas blīvumu, kādu pēc tam nākamā grupa sešatā nejaudāja pārspēt. Unikālā kombinācijā samiksētas drone, sludge un doom skaņas polarizēja klausītājus gluži kā anods un katods galvanizācijas vannā: mazākums šķobījās, vairākums klanījās jūsmā. Tā nu TALBOT jāvērtē ar 9!

 

Ar LIFE’S EDGE bija kā reizīt taisni pretējā proporcija: šī grupa atzinīgus vārdus sagaidīja no tautas mazākās daļas, jo iesāka nepārliecinoši — instrumenti nebija noskaņoti uz tām pašām notīm. Un bundzinieks vispār dzīvoja kaut kādā savā pasaulē un nereaģēja uz ritma maiņām pārējo instrumentu partijās, tik klapēja savu garlaicīgo ķimķirim uz riņķi. Tomēr, sākot ar trešo dziesmu, LIFE’S EDGE sāka spēlēt ātrākus gabalus, kas glāba no plakanās un standartizētās skaņas pavājā iespaida, tā kā uz beigām leiši jau izpelnījās neviltotu atbalstu no publikas. Kopā liksim 7.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6uUEDmQ9DqM

 

 

FRAILTY uznāciens no paša sākuma līdz beigām lika atcerēties sakāmvārdu: «Mākslā un sportā ir līdzīgi: jo vairāk kaut kas izskatās paveikts viegli un eleganti, jo vairāk ieguldīto darbu tas nozīmē.» Masīvas un monumentālas ģitāras, priekš doom grupas salīdzinoši interesanta ritma sekcija (tas ir, spēlētāji uz skatuves nemirst no garlaicības) un masīvi monumentāls Bigijs pie mikrofona — kopējais iespaids šai grupai ir tāds kā nevienai citai latviešu komandai. Īpaši interesanta ir FRAILTY taustiņnieces darbība: ja citām lēnajām un smagajām grupām taustiņi ir tikai tādai nokrāsai vai atmosfērai, tad šeit taustiņniece raksta un izpilda ļoti virtuozas un pārdomātas partijas, kādas smagajā mūzikā vispār reti kur dzird!

 

Spēlēja FRAILTY, kā jau to varēja sagaidīt, pamatā gabalus no jaunā ieraksta «Melpomene», pa vidam ievijot pāris vecos hitus. Koncerta otrajā pusē, vokālistam pazūdot no skatuves, ritms kļuva tik lēns, ka jau sāka atgādināt 9HORIZON — tomēr, kā piezīmēja BladeOfDarkness, «šitie gan nestāv ar mugurām pret klausītājiem.» Tikmēr Intars metās iekšā «pasaules vislēnākajā moshpitā». Uz beigām FRAILTY atguva dzīvību, kā beidzamo nospēlēja instrumentālo «Milžu kapsētu» — šie kapu svētki, būdami labi apmeklēti no vēl dzīvo tautiešu puses, pelnījuši treknu 9!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Lmcu2l2liGw

 

Komentāri: