"Trepanācija nr 3": gāza no visiem stobriem

(raksta P3team) kā solīts un paredzēts, ar mazu kavēšanos, bet gandrīz laicīgi pasāciens ar gāja vaļā. Komplimenti dj Zebra par vakara iekurināšanu post metal, drone un death metal skaņās.
Attēlā – KATHAARSYS, foto - Arnis Kalniņš.

Šaubu nav, vakara vadītājs bija gana kolorīts, amizants un humora pilns, skatītāju, klausītāju atsaucība gan atstāja iespaidu uz viņu vakara gaitā, lai neizceltos uz pārējo fona. Uz pasākuma beigām vakara vaditājs gan bija labi iereibis un uz skatuves izpalika aizkulisēs dzirdētie jaunākie joki par Čaku Norisu. Iespējams, nākotnē...

ROUTAKEHA - somu jaunieši, kuru basistam ir tikai 17gadi, pārējie izskatījās tāda paša vecuma, varbūt, pa gadu vai diviem vairāk, spēlēja draivīgu melodic trash metal, kas brīžiem mijās ar kādu no jaunās skolas metāla core novirzieniem, izmantojot rīs vokālus. par savu vecumu un kvalitāti - bija pelnījuši godam spēlēt pirmie šajā pasācienā, neskatoties uz lielāko tiesu apmeklētāju, kas liekas ignorēja šo jauniešu centību.

DISEIM - joprojām, par maz novērtēta vietējā grupa, spēlē labu vecās skolas death metal ar sauc to par sludge, stoner vai Diseim metal, bija labi, liekas, ar katru koncertu ir pārliecinošāki un vēl graujošāki. Īpaši uzteicams ir grupas ritma sekcijas pārstāvis – Imants un vokālists – nekā lieka, viss no sirds, muskuļiem un ar atdevi. Protams, dzīvajā skan iespaidīgāk, bet ausis var uzmest atkal: www.draugiem.lv/diseim

MALDUGUNS – vakara naglas un gaidītākā grupa, kas nule uzražojusi arī pirmo kreklu, ar grupas logo par saprātīgi patīkamu cenu. Grupa jau baudīta, ne velti, dēvējama par LV nāves metāla cerību – ļoti kvalitatīvi, ar baisu atdevi un prieku skatīties, klausīties un ārdīties. No visiem bunģieriem šajā vakarā – šīs grupas laikā skatuve vienkārši drebēja un rībēja, ka likā, nu vēl mazliet un aizbrauks metru uz priekšu. Mijiedarbībā ar bundzinieku – uzteicami mūziķi, kas spēj gan spēlēt, gan brīvi uzvesties uz skatuves – nekādu uzspēlētu, iestudētu sakāmo vai darbību nebija – tīra un laba manta, ražots Latvijā! Pozitīvi bija moments par Valdonkuli, kas izvērtās, ja nemaldās, par Pestilence kavaerversijas nospēlēšanu.

KATHAARSYS – spāņu trio gāza vaļā no visiem stobriem! Skaidrs, ka šo grupu vērtēt pēc video klipiem ir grūti – dzīvajā – visi šīferi lidoja pa gaisu. Nav vērts runāt, cik lieliski viņi visi ir muzikāli, tehniski,  ar kādu atdevi kurināja, kādos stilos iekļāvās. Cilvēku palika arvien mazāk, bet tas netraucēja grupai nospēlēt vienu lielisku koncertu, savā atmiņā neatceros kaut ko šādu no pēdējā laika koncertiem, kas būtu aizķēris, parāvis, norāvis – nav runa par lielajām, visiem zināmajām grupām, kas nesen minušas skatuvi te, jo šī grupa nekad nebūs tik liela un slavena, jo viņi spēlē to, kas viņiem patīk, un tas ko viņi spēlē, pa lielam nav saprotams vairākumam. Tas nav standarta urkšķis ar pāris soliņiem, melnais purkšķis vai baltais purkšķis. Un tas labi, jo šī mūzika dzīvajā ir nevis pakas kratīšana, drīzāk, ausu un acu baudīšanai.

Ja sanāk – noķert viņus pasaules ceļos – iesakam vismaz vienreiz.
Šaubu nav, jau pēc kāda laika viņi viesosies pie mums atkal.

DISLOCATION – spēlēja gandrīz tukšai zālei, sestdiena, nogurums, krīze, depresija, apātija un viss pārējais, darīja savu, bet arī tas netraucēja grupai labi nospēlēt. Protams, var cirvjus trīt un meklēt rāmjus vai ieteikt grupai variēt ar tīrajiem vai netīrajiem vokāliem – grupa jauna, talantīga, ja nepajuks – velnu vēl parādīs dubultā.

Djs jau bija mājās, kad pēdējie cilvēki āva jakas, spāņu trio paspēja nobaudīt mazu krusu un kaut ko līdzīgu sniegam, sakrauties savos vāniņos, cenšoties neiekāpt Diseim basista vēmekļos, kurus viņš bija pamanījies atstāt nevietā, bet kopumā – bija labi, nav brīnums, ka labas mūzikas paliek ar vien mazāk – kam tad tā tagad vajadzīga, pārdesmit cilvēkiem?

Dažas bildes te:
http://foto.inbox.lv/a...

Komentāri:

  • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

    Bļe, ku labi uzrakstīts! :) Tik «garšīgi» apstāstīts, ka žēl paliek, jo neizdevās tikt uz jamo pasācienu!

    Nu labi, tas par vēmīšiem gan varbūt nebija «garšīgi»… ;)