Tumšo bēru plīvurs - pāri Latvijai un pasaulei

Jā, fatālais 14. aprīlis neizbēgami tuvojas - tad siltā laika ieskaņā arī mūsu pusē jau ottreiz mūsu malā būs Dark Funeral: pēdējā gada desmita vissmagākā mūzikas brigāde, kāda jebkad paviesojusies Rīgas ganģos. Un arī vasarīgā koncertdzīve iezvanās vispār. Mazliet papļāpājam par brīvdabas koncertdzīvi.

Vasariņa ar negaisiem pienāks pavisam ātri. Gan pašmājās, gan arī pasaulē dažāda kaluma organizatori steidz noapaļot silto mēnešu festivālu lietas. Un atkal mataino bari ar armijas kerzovikiem (bet nabagākie - ar vienkāršiem gumijniekiem) atkal dažādās Eiropas pļavās mīcīs dubļus grandiozu skatuvju priekšā.

Šķiet, ka visriņķī apdziedātā un aprunātā "recesija" ("krīze", "pasaules gals") open air festivālu rindās nekādas korekcijas nav ieviesusi. Notiek dzīve, notiek šie pasācieni, notiek karsta fanošana. Arī šajā - 2010. gada Saules Riņķī. Tikai daži Eiropā agrāk iecerētie saieti "aizgājuši pa burbuli" (atcelti, pārcelti).

Katram festam apakšā ir sava organizatoriskā komanda. Un šiem cilvēkiem tieši tagad sākas pats karstākais darba laiks. Kāds viens - reizi zināma Latvijā regulārā festivāla orgkomitejas cilvēks sacīja..."kad attiecīgā gada pasākums aiziet, tad - viens mēnesis atpūtai, bet no otrā mēneša pirmā datuma sākam jau strādāt "uz" nākamo gadu". Mēs jau neredzam "aizberga zemūdens daļu", redzam tikai mazu virsotnīti, kas "paslejas virs ūdens". Tāpatās arī - attiecīgajā open-air reizēs pamanām tikai tās dienas, kad bandas beidzot lien uz podestiem, lai tricinātu trakmetāla fanu prātus.

Bet pirms tam ir darbs, darbs, darbs, darbs... visādi līgumi, vienošanās, dažādi piņķerīgi organizatoriski jautājumi. Un pazaudēts miegs uz daudzām jo daudzām dienām. Ko neredz citi no "aizkadra". Un pat tad, ja - šķiet - izdarīts viss + vēl drusku, tad nejauši var iejaukties iepriekš neparedzēti faktori. Nu tur lietusgāze nelaikā uznākt, nu tur elektrības padeve pārtrūkt, nu tur... nu tur...

Bet visam jānotiek, kā notiksies. Vasara tikai sākas! Bet tad, kad rudens lapas virpināsies lejā no koku zariem, tad arī mēs ievāksim koncertražu. Un tad vētīsim, cik bieza vai plāna nu tā būs izdevusies.

www.karametals.lv

Komentāri: