Ukrainas revolūcijas dēļ pārceltais «Turisas» koncerts notiks trešdien, 16. aprīlī

(Raksta Dethecrator) Somijas vikingu TURISAS koncerts Rīgā, kurš iepriekš tika pārcelts par mēnesi, notiks trešdienas vakarā 16. aprīlī klubā "Melnā Piektdiena".

Koncerttūre, kuras ietvaros somu folkmetālistiem bija jāspēlē Rīgā martā, tika pārplānota sakarā ar revolūciju Ukrainā — tobrīd, beidzoties šaušanai uz Maidana un sākoties Krievijas okupācijai Krimā, nebija skaidrs, vai klubi būs atvērti, ieejas nebūs aizkrautas ar barikādēm, un to darbinieki varēs normāli strādāt. Šobrīd situācija ir puslīdz noskaidrojusies, tāpēc tūre atsākas.

Somijas folkmetāla vikingi TURISAS ir ieguvuši atpazīstamību nu jau visā pasaulē, kopš 1997. gada izlaižot sēriju ar agresīviem un vienlaikus melodiskiem ierakstiem. Sākuši ar mazalbumu (EP) «The Heart of Turisas» 2001. gadā, Somijas folkloras šovmeņi līdz pirmajam kārtīgajam albumam «Battle Metal» tika vien 2004. gadā, kad bija jau izspēlējušies visā Eiropā. Sekoja divi albumi «The Varangian Way» un «Stand Up and Fight», pagājušajā gadā iznācis jaunākais veikums — pašnosaukuma (S/T) albums «Turisas». Grupas popularitāti raksturo fakts, ka tās dziesmas iekļautas 56 dažādās izlasēs, kompilācijās un DVD ierakstos, kas izdoti vismaz 28 dažādās valstīs, neskaitot pilnmetrāžas garuma koncertierakstu «A Finnish Summer with Turisas».

Senā Somijas kara dieva vārdā nosauktās grupas mūzika ir populāra ne tikai zvērinātu metālistu vidū, bet arī visplašākās koncertu apmeklētāju publikas vidū: «Turisas» sešinieks prot savienot ģitāru smagumu ar folkloras melodiskumu (šī ir vienīgā smagās mūzikas grupa, kurai ir akordeons!). Tāpat skatuves šovs ar vikingu laikmeta elementiem ir elpu aizraujošs.

Visas iepriekš iegādātās biļetes uz martā paredzēto datumu ir derīgas trešdien, 16. aprīlī. Biļetes pagaidām maksā 18 eiro — koncerta dienā kluba kasē, kā vienmēr, dārgāk, tāpēc klausītāji tiek aicināti tās iegādāties «Biļešu Paradīzē».

Biļetes: ttp://www.bilesuparadize.lv/events/event/31967

Klubs: http://www.melnapiektdiena.lv/events/16042014

Video: «Ten More Miles» no jaunā albuma:

https://www.youtube.com/watch?v=MhgsqSBHA6M

Komentāri: