"Under The Black Metal Siege II" – kārtaina pieres nozāģēšana (papildināts 24.12.10.)

Minētais sabats risnājās 10. decembrī "Melnajā Piektdienā", dienu vēlāk arī Tallinā. Šķiet, jauna aktivitāte risinās ne pirmo gadu. Kad saietās melnāko smadzeņu veicēji un karsētāji. Kad melnākās bandas rullē pa melnajām velvēm pagaidām Baltijas valstīs.

* Papildināts 24.12.10.: Lasām - garstāstu par melnajām jaktēm arī dienu vēlāk Tallinā!

DARK DOMINATION mūziķi tagad saaicināja pie sevis muzicējošos kolēģus, lai tad beidzot iesauktu inkvizīcijā. Moku ratos Rīgas vakarēšanā pabija apmēram simts melnie fani, kuri pēc pilnas programmas saņēma savu blekmetālisko indes devu.

INQUISITOR. Aizsāka visu garo maiņu - kas kopumā zem kluba melnajiem griestiem vilkās gandrīz 8 stundas. Lietuvieši, kuri pirms koncerta nelielas parunāšanās brīdī sacīja – ka nu esot vieni no pieciem aktīvajiem blekmetālistiem pie mūsu kaimiņiem. Un spēlēs sava tagadējā jaunā albuma dziesmas. Pie viena piebilstot: pēcāk jauns riņķis būšot 2011.gadā. Kad - nu kā jau arī pie letiņiem, visur ir tas naudas jautājums, kas kavē lietas. Bet komanda saviem faniem gaidīt neliks. Un nelika gaidīt arī melnajiem karsētājiem 10. decembrī, kad pleitēja no skatuves smalki nokrāmētu melno metālu. Un atskaldīja bungu austiņas klausītājiem. Masīvi, metodiski, kā virtuālie rīkļurāvēji, bez kompromisiem. Melnais metāls viņu iestrādē – fatāls intro visam nākamajam.

THOU SHELL OF DEATH. Igauņi uzmeistarojuši projektu, kas no cietzemes dēļiem noskanēja konsekventi iezārkojoši. Priekšā – instalācijas un brūns apgriests koka krusts. Un arī kompjūtertehniskas piešprice. Tamdēļ – lai visu melnā krusta skaņu gaitu piedabūtu vēl vairāk sātanisko vārsmu virzienā. Viss līdzeni un izturēts kā jau daždien pie zārka malas. Zēģelīgs pasāciens – kas velk jau uz apoteozi, ko gan pirmajā pieskārienā grūti pamanīt. Arīdzan paīss uznāciens, taču ielīmējošs starp bezprātu un vēl lielāku bezprātu.

DARK DOMINATION. Un tad jau vakara galvenie. Netiekamies pirmo reizi, taču šai reizē mūzika ir trakāka. Un nepietrūka arī cūkas galvas, kas instalāciju papildināja nolēmīgi sātanāviski. Nez kāda zupa taptu, ja šai koncertā izlietotās cūkgalvas savārītu virumā. Droši vien kaķiem tādu dot nedrīkstētu, jo tad rādīsies melnās peles. Un aizmirsīsies gaidāmā pavasara "runču laiks". Jā, bet DARK DOMINATION jau paplašinātā sastāva šai nakts laikā atrādīja jauno materiālu, ko – šo rindu autors cer ieraudzīt kādreiz albuma formātā. Lai gan, lai gan – Lielās Sātanātavas priekšnieks aiz "melnās sienas" ceļā uz Neredzamo Pasauli sadzirdēja tās jau tagad. Kā melna medus upe plūda gargabali, šoreiz jau krietni sarežģitākā mākslā. Kas turpat vien balstījās uz melnā katafalka, uz kurieni vienmēr dodas tieši šī komanda. Arīdzan dažs atpazīstams opuss no BEHEMOTH un KORROZIJA METALLA (jā jā "Russian Vodka") apcirkņiem.

SEKHMET atkal turpināja visas lietas. Aizvien drebinot pasaules stūri netālu no zārka malas. Kā reiz atrādīja mūziku no diviem pēdējiem albumiem. Ja iesāka lēnām, tad aizvien ātrāk un svelmīgāk turpināja. Pa reizei izšāva arī liesmas no mutes. "Hail, Riga" pa starpām saucieni no podesta. Reizēm gadās, kad mūsu galvaspilsētu sajauc ... ar Viļņu ("Melnajā Piektdienā" tā arīdzan ir gadījies no citreiz atbraukušo mākslinieku puses). Bet šoreiz nē – lai gan masīvais putenis melnajā naktī jūtami aizkavēja šo viesu iebraucienu. Taču tas nekādīgi neatsaucās uz koncertbrīdī, tas drebinājās – kā jau varējām sagaidīt – uz melnām sejām, uz melnām krāsām. Kā ceļa rullis šie gaaaaari atzēģelēja. Arī vislielākās dekorācijas tai vakarā uzstādīja, mikrofons instalēts ar gāzmaskām, pa malām melni plakāti un vēl paši ķēdēs. Kā tādi sadomazohisti...

GRONDH. Pašmāju censoņi, kuriem no reizes uz reizi viss izdodas aizvien labāk. Pašiem segvārds kā pērkona skaņa. Un atreferējamā skaņu māksla arīdzan. Publika jutās manāmi nogurusi, taču uz mājām nesteidzās – lai vēl un vēl uzņemtu šo trako skaņu devu. Un citiem neierādītu, ka nu reiz ir tādi "mīkstie un neizturīgie". Komandai arīdzan laiks nobriesties līdz pirmajam albumam, patreiz mūzika pieejama tikai tiem - kas īstajā laikā un īstajā klubā atjēdzas uz viņu uznākšanas brīdi. Kas vienmēr no zvana līdz zvanam ir bezkompromisa atsitiens pa nierēm.

ASKEREGN. Un kad nakts jau sliecās uz sestdienas rītapusi, tad viņi uznāca. Ar "daiļā dzimuma" vokālu priekšgalā. Visi gan pavisam daiļi un reāli izrotājušies ar asinīm (vai līdzīgu krāsu). Tad nu reiz pilnā vizuālā un audiozālā komplektā piebeidza visus ar uzpariktīgu rēkoņu, kas aizskanēja ziemīgā gaisā kā pērkona dārdieni. Līdz nākamai reizei, kad uz steidža sarīmēsies visi jaunā "Under the Black Metal Siege". Kas, cerams, šai pašā laikā atdārdināsies pēc gada...

Visumā kārtaina mūzikas padarīšana šajā vakarā sanāca. Varētu vēl rullēt vārdus daudz un dikti, bet – laiks mazajiem bērniem iet gulēt. Bet karametālistiem tik uz jauniem mūžamežiem doties! Vai ne?

Vēlo joprojām intervijas ar grupām varam ielasīt: http://karametals.lv/z...

Melnā festivāla vietne: http://www.blackmetals...

Komentāri: