... uz koncertiem (2)!

Rudens klāt - un jau paspējām pažēloties un vispār pakaisīt pelnus sev uz galvas par to, ka nu mūsu pašu publika vairs nevīžo piecelties no iesildītā dīvāniņa un panesties koncertu virzienā. Pat tad, ja visleģētākā kaluma mūzikas karabandas ir gatavībā Latvijas publikai atrādīt vislielāko kapsētu mūziku...

Taču... vai tikai pelni vien uz galvas jākaisa. Vai tikai te jāsēž uz pustukšu vai pavisam iztukšotu mūzikas klubu un koncertplaču sliekšņiem? Vai tikai jānogaužas - "Latvija un Rīga tādas mazītiņas, un ka te nekas nenotiek?". Var jau arī tā: šim negaidīti draudzīgajam bēru korim pievienoties, un ieiet gaudu mūžamežos...? Pēcāk doties uz ārzemju koncertiem, pildīt maciņus turienes organizatoriem un visumā kopā atbalstīt aizrobežu valstu ekonomikas. Un vispār turpināt dzīvot pa vecam - sastingušajā metafiziskajā pasaulē.

Bet citi vīri, visādas stagnācijas un "krīzes" aizsūtot aizdurvē - rīko, sacīsim, "Sonisphere" koncertus. Ar daudzām un slavenām bandām dažnedažādos Eiropas nostūros. Tas vēl būtu tas mazākais, taču viens koncerts sprādzienveidīgi un vienlaikus nokļuva daudzās valstīs, Rīga arī nebija pamesta novārtā. Proti, pielietojot jau dažu jaunu piegājienu. Noraidot reālā laikā tiešraidi uz kino ekrāniem. Visi tā kā papriecājās un jau aizmirsa.

Bet patiesībā viena ideja gaisā nožvidzinājās. Kamdēļ kāda mūzikas kluba vadība neuzņemtos ideju uz sevi: pa reizei atrādīt lielos koncertus no ekrāniem. Ja jau reiz dzīvajā brigādes negrib mūsu Dzintarkrasta galvaspilsētā uzdragāt vakariņu, tad varbūt varam palūgt ierakstu no viņiem pašiem. Vai varbūt sarunāt tiešraidi.

Un tad jau arī iesākumā daža un drusku vēlāk daudzas mūzikas komandas apķertos: šādi - vienlaikus uz daudzām vietām pasaulē - taču būtu lētāk. Lai ir vienkāršs salīdzinājums - nevis 20 reizes uz dažādām valstīm dosimies, bet vienā vakarā dragāt uznācienu pie sevis mājās ar tiešraidi vienlaikus uz šīm pašām 20 zemēm? Daži fani sāks rūkt: "tas taču būs... sintētiski" (jau dzirdēts teiciens ekrāna koncerta gadījumos). Sintētiski- bet: ietaupot līdzekļus abās "barikādes pusēs" (gan pie muzikantiem, gan pie uzrīkotājiem).

Patreiz šāda lieta skan kā fantāzija, bet- kāda būs koncertdarbība pēc nieka divām piecgadēm. Viss pa jaunam. Otra izvēle pasācienu šeftmaņiem: iet prom "pa skuju taku" no šīs nodarbes. Uz klusumu un totālu zārka mieru. Vai ne?

http://karametals.lv

Komentāri:

 • Andris Lapa (Wayakin) @ 24.12.2011 - 03.33

  Ideja par koncertu tiešraidēm laba, pievērstu pamazām cilvēku uzmanību un tad pamazām varbūt beidzot pildītos arī klubi, kad atbrauc pie mums kāda spēcīgāka banda.

 • Bleķis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nekas nebūs.
  Pirmkārt, Latvijā nav kārtīgas metālistu subkultūras. Zināmā mērā to ietekmē valsts iedzīvotāju daudzums, tālab kā ir tā ir, un nekas diži nemainīsies. Nevar salīdzināt mūsu visu valsti ar jebkuru lielpilsētu, kurā vienā pilsētā vien ir vairāk iedzīvotāju nekā mums pa visu valsti kopā. Tieši šī iemesla dēļ arī te nesen minētais metalradio projekts nomirs dabīgā nāvē vēl īsti nesācies - viss prasa naudu - nav tirgus, nav naudas.
  Otrkārt, augstāk minētais faktors ietekmē tirgu - nav pietiekamas masas patērētāju, līdz ar to varam tikai sapņot par ko līdzīgu nuclear blast metāla bodītei vai tam pašam Wackenam (prastākie piemēri). LV metāla blicēm ir grūti izsisties un izdzīvot - nav subkultūras, nav informācijas, nav tirgus - atliek vārīties savā sulā un koncertēt garāžās savam priekam un vēl pāris desmitam fanu.

  Treškārt, vietējās metalhead's - sorry, protams, bet vismaz 50% ir bomžveidīgi deģenerāti ar vienīgo dzīves mērķi pieliet mūli un būt metālistam vienkārši attaisno šo dzīves pozīciju, tai pat laikā death un black viņiem ir viens pīpis, un var nosaukt kādas 5-6 viszināmākās grupas, kuras protams ir viņu mīļākās grupas de facto, kuri var atļauties 2l cēsu suslu nevis biļeti uz koncertu, nemaz nerunājot par vietējo grupu CD, atribūtikas, T-kreklu pirkšanu - atkal tirgus faktors. Būtu man klubiņš, nez vai es to ziedotu metālistu uzņemšanai, kuru vairums pieprasīs lēto alu un katrs trešais būs līdzi savācies dzeramā krājumus, tualetēm vajadzēs algot apkopēju komandu, lai satīrītu tos mēslus - un dzīve ir pierādījuši ka šādi klubi nav ilgdzīvotāji.
  Varat apstrīdēt protams, bet savulaik apmeklēju praktiski visus metāla pasākumus un koncertus, neskatoties uz to ka nedzīvoju Rīgā vai tās piepilsētās, tā ka publikas sastāvs labi zināms.

  Sametis kā pēdējais mohikānis bīda lietas un cenšas ko darīt, visu cieņu, joprojām brīnos ka neesi zaudējis savu entuazismu.

 • Dethecrator (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Sametis nav vienīgais! Gaidiet drīzumā ziņas arī no Dark Domination puses!!! :)

 • Arnolds (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Ja godīgi, tad atceros vienreiz pasākumu MP, kurā Terzens un vēl vesela rinda (liekas ka arī Sametis) vienkārši dīdžejoja metāla hītus un zin - diezgan normāls pasāciens bija. Publikas arī bija diezgan daudz, jo ikdienā jau nevar tos ierakstus uz tik jaudīgas tehnikas dzirdēt. Tā kā arī tiešraides pasākumi ietu uz urrā manuprāt.

  To es saku piebilstot ka man nav pat aptuvenas nojausmas par tādas tiešraides nodrošināšanas izmaksām, bet ja jau stokmanī regulāri notiek dažādu operu tiešraides, tad jau lieta ir bīdāma.

 • Karkass (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tā jau ir, diezzhel Bleķim taisniba. Viss patiesībā ir atkarīgs no tiem pašiem faniem un to masas. Ja puse sēž pie MP un lok iekšā kautkādu suslu, kuru pēc tam pa kluso veiksmīgi izlaiž kādā stūrī laukā - nevis skatas koncertu, tad ko lai vēlas?

  Pusei pieres arī šauriņas, zināšanu neskartas. Attiecīgi shancē stroikā par podsobņikiem, attiecīgi naudas maz - te rodas loģiska ķēdīte.

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Drusku palaboju= esu pirmais mohikānis!

 • Bleķis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tiešraižu izmaksas ir krietni augstas, tā ka nez vai tas pagaidām kļūs tik populārs. Otrkārt, ir atšķirība skatīt un klausīt mūziķus dzīvajā vai no ekrāna.
  Polijas piemērs - pēc PSRS sabrukšanas metāla scēna un subkultūra attīstījās ļoti strauji un spēcīgi - un tur viss notiek. Iedzīvotāju vairāk kā 38 miljoni, Latvijā 2,23 mlj. (atbilstoši vikipēdijas datiem), lūk tur tas suns arī ir aprakts. Pēterburgā (4,6 mlj iedz.) uzaicinās Deicide un zina ka būs peļņa, Rīgā - apšaubāmi. OK - ir variants sponsori, bet kuram sponsoram tā īsti interesē reklamēties metālistu bariņam, kura noteikti ir diezgan mazskaitlīga - Positivus jau cita lieta.
  Ieslēdzam tv, radio - metāls tur neskan - auditorijas mazskaitlīgums padara to neinteresantu, rezultātā sīcis uzaug pie popkultūras un neko citu nezin un arī vairs neņem pretī. Pie mums ir ļoti spēcīgs bara sindroms, tālab vienmēr labāk būt kā visiem :)
  Latvijā daudzas lietas nebīdās un nenotiekās kā vajag tieši dēļ mazā tirgus. Pieplusojam klāt latviešu pasivitāti un kalpa dvēseli, sorry, skarbi, bet fakts.

  ...
  Sameti ceru ka tiešām neesi pēdējais mohikānis ;) Un gan jau ar laiku arī lietas sabīdīsies, sakārtosies.

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Izeja vienmēr ir... pašas no sevis lietas nebūdīsies, un tie laiki - kad informācijas trūkuma dēļ visi gāzās uz klubiem, lai klātienē māksliniekus pavērotu: ir aizgājis. Izeja ir tehnoloģiskās inovācijās.