Uz ziemeļkrastu - Norvēģiju lūkoties!

Pagājušo ziemu, izmantodams iespēju, komandējumā braukšanu saplānoju tā, ka lidot iznāca ar pārsēšanos Oslo. Tur paņēmu vienu dienu puslīdz brīvu, lai varētu uzmest aci klātienē, kāda tad slavenā troļļu zeme izskatās.

Pirmais iespaids nebija maldīgs — Norvēģija izskatās tieši tā, kā Norvēģija: fjordi, fjelli, aukstums un ledus. Turklāt aukstums tāds ap mīnus 30°C, ka pamanījās sasaldēt pārmijas — un vilciens no lidostas uz Oslo kavējās stundas pusotras…

Nonākot pilsētā, bija jākonstatē, ka vienīgais blackmetālists, cik tālu acs vien spēj aizķīķerēt, esmu tikai es pats. Nācās ievākt ziņas vienā iestādījumā, kas pa dienu ir krodziņš, vakarā klubiņš: vai vietējie zina kaut ko par black metal? Akurāt izrādījās, ka pēc vārda dzirdējuši ir, turklāt — kad atklājās, ka iestādījumā pie sienas esošais plakāts vēsta, ka ūķī pirms mēneša ir spēlējuši Carpathian Forest — šiem arī pieleca, par ko iet runa.

Norādīja jamie uz vienu mazu, appelējušu bodīti ar nosaukumu «Asinis tek pa degunu» («Nosebled»). Gaisa temperatūra bodītē turējās knapi virs nulles, kas — protams — veicināja autentiskuma sajūtu. Un kas tik tur nebija: virs durvīm tā vienkārši karājas veca Nattefrosta ģitāra; viens skabūzis triju ateju lielumā pilns ar platēm, no kuras daudzas parakstītas; testa preses un promo plates ar baltajām etiķetēm; pie sienas — Eironimusa aproce ar Dead'a kaulu fragmentiem (par šo objektu iespējams piedāvāt savu cenu, un, ja tā būs pietiekami milzonīga, tu pat vari arī viņu nosolīt!)

Diemžēl jāatzīst, ka īpašnieki - maitas, ļoti labi zina katrai no šīm precēm vērtību, kas — pareizināta ar vispārējo Norvēģijas dārdzību — normālam baltiešu metālistam nerada vēlmi nopirkt Sunn O))) plati ar Andersona un O'Malleja autogrāfiem par 550 NOK vai Mayhem CD ar Attilas vilktiem ķeburiem uz vāka par līdzīgu piķi.

Slēdziens: mums, metālistiem, šī zeme saistās ar tādām eksportprecēm kā sātanisms un Dodheimsgard, taču pašiem norvēģiem — ne visai. Droši vien arī citu valstu metālistiem mūsējā zemīte saistās ar Skyforger un varbūt vēl kādu grupu, taču tas nenozīmē, ka mūsu valstī ierindas pilsoņi un nepilsoņi zinātu Kurbada dziesmas.

Raksts: by Dethecrator

Komentāri:

  • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Un tā ir izslavētā Norvēģija!?

  • Anna (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Nu tik traki jau gan nav. Oslo ir pilna ar metal/rock bāriem un klubiem. Inferno laikā vispār čum un mudž no matainajiem. Vienīgais, Oslo imigrantu ir vairāk kā metālinstu un drīz vien būs vairāk kā norvēģu.