Vakara albums 15.8.2020.: DEEP PURPLE - Whoosh!

(Ekspress domas) Ar šo albumu aizsāku patstāvīgu rubriku, kas veltīta vienai devīzei "rokmūzika nekad neapstājas". Mūziķi strādā, koncertē un raksta albumus. Albumi ir skaņu mākslinieku vizītkarte un mantojums vienlaicīgi. Kurš saglabāsies arī tad, kad paši mūziķi būs pametuši aktīvās skaņu skatuves.


Par DEEP PURPLE izsakoties: komanda netaisās neko tur pamest, bet gan aktīvi rullēs vēl daudzos koncertos. Vienības solists Īans Džillans (Ian Gillan) pirms laika kādā intervijā sacījas gan "mums kļūst aizvien grūtāk", bet pavisam nesan arī "grupa nekad nenoies no skatuvesm tas mūsu vidū nav pat apspriests". 

Tā vai citādi - aiziešana gan notiks ja ne agri, tad vēlāk gan. Un katrs jaunais disks no DEEP PURPLE puses jau ir sasniegums un cerība, kad šīs pasaules pamešana vēl tik drīz nenotiks. Tagadējais albums ir tikai kārtējais DEEP PURPLE ceļā - tā vismaz šķietas daudzajiem viņu rokfaniem visā pasaulē.

Kādreiz jeb aizvadītā gadsimta 70tajos - bija hārdroka ikoniskais triuvirāts: DEEP PURPLE, BLACK SABBATH un LED ZEPPELIN.  Otrie oficiāli aizvērās, bet trešie nevar un nevar nolīdzināt savstarpējos ķīviņus par iespēju vēl kādreiz uzstāties. 

Taču DEEP PURPLE ceļš aizvien ir atvērts. Protams,  balss solistam atpaliek no jaunības varēšanas, sitamo instrumentu ritms ir drusku lēnāms, ērģeļu iespēles (lai arī albumā tās dzidri ieskanās katrā skaņdarbā) ir īsākas. Albumu neķidāšu, piebildīšu - viņu viens no veiksmīgākajiem lieldarbiem. 

Nez kādas domas raisa šī astronauta tēma, kur tas sabiedriskais tēls tā vien gatavojas doties kosmosā... Varbūt caur mūzikas skaņām tomēr pateikuši: albums ir pēdējais viņu biogrāfijā? Ak, kā gribas kļūdīties!

DEEP PURPLE oficiālā lapa: https://deeppurple.com/

Albumu var noklausīties arī šeit. 

https://www.youtube.com/watch?v=QUW7PvvbbO4

https://www.youtube.com/watch?v=ojHRoKzQwfE

Komentāri: