Vakara albums 16.8.2020.: REGNAT HORRENDUM - Transilvanian Shadow

(Domas) Lai arī ko mēs te runājam par Krieviju, tomēr arī Putina impērijas paspārnē rodas vērā ņemamas mūzikas komandas, kas visnotaļ bīda uz priekšu arī pasaules rokmūziku. 

Regnat Horrendum - Transilvanian Shadow (2020)

Šoreiz runa ir par duetu (Skilar Blackwings - visi instrumenti, Alexey Lapshov - dzied), kuri aktīvi darbojas jau kopš 2017. gada, ierakstot teju 10 dažāda garuma iespēlējumus. 

Nez kas liek dažiem no cilvēkiem pievērsties mūzikai - arī to komponējot. Bez kaut kādām ambīcijām uz atzīšanu sabiedrībā vai tur "uz panākumiem topos". Vienkārši- viss ir mākslas pēc.

Ja šī albuma mūzika būtu jāsalīdzina ar gleznu, tad mūsu priekšā būtu smalki izrakstīts dabas skats, aizmugurē tālos mežos arī demoni kustētos. Kas nakts stundās taisītu galvenās orģijas. Visi skaņdarbi šajā lieldarbā ir smalki nogludināti, kas gan nenozīmē "nogludinātu pionieru galviņas". 

Visi solista t.s. dziedāsana jeb ritmiski slīpēta vokālā forsāža smagi harmonē ar tikpat ierāmētu mūziku. Tā masīvi un jau pa iesliedētu ceļu tik rullē uz nākamību. Taču forsētais skanējums ir tikai puse no lietas, otrajā pusē ir simfoniski iespēlējumi. Kas tik raksturīgi visjaunākās paaudzes melnajā trak-mūzikā.  Jā, tehnoloģijas ir tik attīstītas, uz mājas kompjūtera jau iespējams ieskaņot simfonisko orķestri. 

Emocionāli - komanda skaņu mākslā nesteidzas, bet savas pasāžas izspēlē līdz pašai smalkākajai stīgai. Līdzās trakvilcieniem ir arī klusākas vietas, kur var iegrimt kā bedrē un aizmirsties no visas šīs apkārtējās pasaules. 

Vārdu sakot  - jāklausās pašiem, un smadzenēs jāiet attīstībā uz priekšu.

Šim albumam lieku galvaskausus: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ + 0,9 (7,9). 

Par mūzikas komandu vairāk lasīsim "Metāla Enciklopēdijā": https://www.metal-archives.com/bands/Regnat_Horrendum/3540435641

Albumu klausāmies: https://www.youtube.com/watch?v=VHGImQE-zDo

Komentāri: