Vardes, musketieri, Parīze un HELLFEST 2011

Līdz šim KARAMETĀLS pārsvarā informēja par festivāliem, kuri atrodas, piemēram Polijā un Vācijā, kur vieglāka aizkļūšana pateicoties no Rīgas organizētajiem autobusiem. Šoreiz stāsts būs par vienu attālāku smagā metāla saietu, kas jau vairākus gadus smagi rullējas Atlantijas okeāna krastā un ir pievērsis ne viena vien vietējā latviešu metaļugas uzmanību. Runa iet par Francijas lielāko open air festivālu - HELLFEST.

┼ ┼ ┼

Ja sarunā tiek pieminēta viena no Eiropas lielākajām valstīm Francija, kādas asociācijas momentā ataust prātā? Varētu saderēt, ka vismaz 1 vai 2 no virsrakstā pieminētajām lietām. Nezināmu iemeslu pēc mēs jau no bērnības frančus dēvējam par varžu ēdājiem (vai tad kāds tic, ka viņi tā dara?), Parīze ir visu iemīļota tūrisma vieta, un bērnībā visi dauzījās ar koka zobeniem, 3 musketierus saskatījušies.

Protams, mēs šeit KARAMETĀLĀ atlaižam ar smagām lietām, un jādomā, ka ir nobriedis laiks iepazīstināt ar HELLFEST, kas ir jebkura franču metalheda Mekka un Medina, kopā ņemot. Tātad, nedaudz galveno faktu par šo sabuntuju, kazi, kāds arī ņems un aizbrauks.

┼ ┼ ┼

VĒSTURE - pirms HELLFEST festivāls saucās FURYFEST un ar šādu nosaukumu tas notika no 2002 līdz 2005. gadam, kad dažādu finansiālu problēmu dēļ tas izbeidza savu eksistenci. Sākumā tas gan bija hardcore grupu festivāls (Agnostic Front, Sick Of It All, The Exploited), bet drīz vien tur veiksmīgi adoptējās arī tīras metāla grupas. 2005. gadā piesaistot sponsorus un Clisson pilsētas domi radās tagadējais HELLFEST.

┼ ┼ ┼

MŪZIKA - visi iespējamie stili, bet pamatā ir heavy metal, hardcore punk un alternative rock mūzika.

┼ ┼ ┼

ATRAŠANĀS VIETA - Francijas kartē jāsameklē pilsēta NANTES. 35 km attālumā ir mazāka pilsētiņa CLISSON, kur tas viss arī notiks jau 6 gadu pēc kārtas. Nantē ir starptautiska lidosta, un pilsētai klāt pieved arī dzelzceļa satiksme no Parīzes.

┼ ┼ ┼

KAS TUR SPĒLĒS

Jāsaka, kautko sev interesantu atrast nav problēmu ikviena heavy metal stila pārstāvim. Īsumā ieskicēsim pa stiliem galvenos māksliniekus 2011. gadā.

Heavy Metal - Ozzy Osbourne, Scorpions, Judas Priest, Iggy Pop & The Stoogies, Black Label Society, Doro, Hammerfall, Firewind, Grand Magus u.c.

NWOBHM / Rock - UFO, Angel Witch, Thin Lizzy, Mr. Big, Hawkwind, The Cult, Duf McCagan's Loaded u.c.

Thrash Metal - Coroner (thrash leģendas atgriešanās), Kreator, Sodom, Destruction, Cavalera Conspiracy, The Haunted, Mekong Delta, D.R.I., Whiplash, Atheist u.c.

Death Metal - Morbid Angel, Bolt Thrower, Possessed, Vader, Grave, In Flames, Morgoth, Krisiun, Septic Flesh, Malevolent Creation, Dark Tranquillity, Hail Of Bullets, Exhumed, Severe Torture u.c.

Black Metal - Mayhem, Cradle Of Filth, Tsjuder, Dodheimsgard, Belphegor, 1349 u.c.

Folk / Pagan - Skyforger (mūsējie!), Primordial, Korpiklaani, Turisas, Arkona, Orphaned Land u.c.

Doom / Stoner / Sludge - Triptykon, Down, Monster Magnet, Kyuss Lives!, Corrosion Of Conformity, Electric Wizard, Eyehategod, Church Of Misery, Karma To Burn u.c.

Progressive / Alternative / Sympho Metal - Apocalyptica, Alter Brigde, Anathema, Messuggah, Opeth, Therion, Clutch u.c.

Punk / Hardcore / Industrial - Rob Zombie, Exploited, The Melvins, Wayne Static, Bad Brains, Terror, Converge, The Damned Things, Arma Gathas u.c.

Kopumā šogad uz 4 skatuvēm uzstāsies ap 120 brigādēm no visām pasaules malām!

Kā redzams, te ir viss un visām gaumēm - patiesi garšīgs piedāvājums ekstravagantā franciskā gaumē. Festivāls pats deklarē, ka patiesai mūzikai nav nekādu robežu un, ka šeit vienmēr varēs redzēt jebkura veida metāla un hardcore grupas - bez nekādiem aizspriedumiem, ierobežojumiem un kompromisiem.

Kā redzams, pavisam noteikti organizētājiem ir varen lielas ambīcijas, jo savā samērā neilgajā karjerā (tikai 5 gadi) HELLFEST ir jau uzņēmis visslavenākos vārdus metāla pasaulē, piemēram, pagājušos pāris gados tur uzstājušies KISS, Manowar, Venom, Marilyn Manson, Alice Cooper, Motley Crue utt.

Jāpiebilst vēl divas svarīgas lietas. HELLFEST cilvēkiem pietiek drosmes aicināt arī tādus ne visai tradicionālus metal stilus kā slugdecore, grindcore un hardcore - tas ir tas, no kā vajadzētu citiem smagi pamācīties. Otrs ir tas, ka šeit neatradīsies vieta emo metal komandām, kas papilnam ir citos festivālos, atliek paskatīties uz angļu Download pusi... (nē, labāk neskatieties, var nejauši izvemties).

┼ ┼ ┼

STATISTIKA - pagājušajā festivālu kopumā apmeklēja ap 70 000 cilvēku. 2009. gadā - ap 60 000.

┼ ┼ ┼

BIĻETES - Joprojām var iegādāties, 3 dienu biļete maksā 139 euro, vienas dienas biļete 62 euro.
Iegādāties var caur www.metaltix.com

┼ ┼ ┼

WWW - kā jau īsteni ellišķīgam festivālam pienākas, arī tas ir īss un konkrēts: www.hellfest.fr

Komentāri: