Vidējo Austrumu visienīstākā grupa MELECHESH «Melnajā Piektdienā» !

(Raksta Dethecrator) Ceturtdienas vakarā pēc pieciem gadiem Rīgā atgriežas divas no mūsdienu metāla tehniskākajām un inovatīvākajām grupām — NILE un MELECHESH. 

MELECHESH ir viena no savdabīgākajām komandām mūsdienu rokmūzikā — gan savu idejisko sakņu, gan dzīvesstāsta dēļ. Deviņdesmito gadu vidū Jeruzālemē multiinstrumentālists Ašmedi sāka sacerēt smago mūziku, kas balstījās uz senajām Vidējo Austrumu melodijām, Asīrijas un Mezopotāmijas vēsturi. Drīz vien viņam radās domubiedrs — ģitārists un tautas instrumentu (sāza, darbuka, bendira un citu) pratējs ar pseidonīmu Molohs. 

Pāris gadu laikā MELECHESH nokļuva gan Izraēlas policijas, gan reliģisko aktīvistu melnajos sarakstos, jo grupa savu dziesmu tematus balstīja uz senajām kultūrām — tām, kuras pastāvēja pirms islāma, kristietības un jūdaisma. Tā kā Ašmedi bija cēlies no kristīgu ebreju ģimenes, MELECHESH ienīda palestīnieši, savukārt Molohs izrādījās Izraēlā dzīvojošs sīrietis, tāpēc grupu vienlīdz neieredzēja arī radikāli noskaņoti izraēlieši. Kad pirms pieciem gadiem, nospēlējuši koncertu «Melnajā Piektdienā», Ašmedi un Molohs iznāca parunāties ar faniem, viņi sacīja: «Visbeidzot mūsu koncertus mūsu dzimtajā pilsētā aizliedza rīkot vispār. Iznākumā mēs abi 1998. gadā pārcēlāmies uz Nīderlandi un tagad dzīvojam tur.» 

Lai spētu uzstāties koncertos, MELECHESH iesaistīja sastāvā amerikāņu bundzinieku un holandiešu basistu. Tagad kolektīvs ar skumju humoru sevi raksturoja vienkārši kā «grupu no planētas Zeme». Tomēr nekas nav kavējis komandu ierakstīt sešus kritiķu augsti novērtētus albumus, no kuriem jaunākais — «Enki» — iznācis pagājušajā gadā. Tiesa gan, pēc albuma izlaišanas Ašmedi, devies uz Jeruzālemi apciemot savus vecākus, iekļuva bāra kautiņā un nonāca mājas arestā — taču piespiedu bezdarbības apstākļos viņam izdevās vismaz sakārtot dokumentus, lai pirmo reizi pēc gandrīz 20 gadiem Jeruzālemē varētu notikt MELECHESH koncerts. 

Kopā ar šiem asīriešu un šumeru mūzikas radītājiem spēlēs amerikāņu tehniskā metāla izcilnieki NILE, kuri visu savu bagāto daiļradi astoņu albumu garumā balstījuši uz senās Ēģiptes tematiku. Tomēr pēdējos pāris gados visapkārt pasaulē redzamais licis Karlam Sandersam, Dallasam Toleram–Veidam un Džordžam Koliasam pievērsties mūsdienu notikumiem tuksnešos. Jauno albumu «What Should Not Be Unearthed» ievadošā dziesma «Call to Destruction» rāda mūsdienu teroristu bandu un t.s. Islāma Valsts centienus iznīcināt, noārdīt un sagraut vēstures pieminekļus tikai tāpēc, ka tie pieder citām kultūrām. 

Koncerts šovakar «Melnajā Piektdienā» (Brīvības ielā 193c), durvis vaļā no 19:00, un stundu vēlāk sāks spēlēt iesildītāji «Embryo». 

Klubs un afiša: 

http://www.melnapiektdiena.lv/events/31032016

MELECHESH video dziesmai «Genies, Sorcerers and Mesopotamian Nights» 

https://www.youtube.com/watch?v=fiNT_Ak30RE


Aktuālā NILE dziesma «Call to Destruction» 

https://www.youtube.com/watch?v=jSVqclCr4fI

Komentāri: