WACKEN OPEN AIR 22. izlaidums - jau tuvojas!

Arī šogad, kā jau katru gadu, Vācijas ciematiņā WACKEN notiks pasaules lielākais smagās mūzikas festivāls! Nu jau 22. reizi tur sabrauks smagās mūzikas mīļotāji no visas pasaules malām. Cerams, ka arī no Latvijas ārēm turp dosies brašas, matiem apaugušas "metālgalvas", lai klātienē vērotu un vērtētu dažāda kalibra un smaguma brigādes. Lai aptuveni iepazīstinātos, par to arī šis rakstiņš.

Jāsaka uzreiz atklāti - neko daudz jaunu pateikt par WACKEN OPEN AIR laikam nevar, mēs jau esam diezgan rakstījuši KARAMETĀLĀ par šo melno sabatu. Bet ja tomēr kāds nezina, tad aptuveni fakti:

┼ ┼ ┼

VĒSTURE - pirmo reizi festivāls notika 1990. gadā un tad piedalījās tikai daži lokāla mēroga VIA: Skyline, 5th Avenue, Ax'n Sex, Motoslug, Sacret Season, Wizzard. Toreiz atnāca ap 800 atbalstītājiem. Pamazām organizatori aicināja arvien lielākas komandas un skat, jau pēc 7 gadiem festivālā pirmā lielā leģenda: Motörhead! Un jau 10 000 fanu! Kopš tā brīža lietas aizgāja kalnā un jau ap 2000. gadu W:O:A bija viens no svarīgākajiem metāla festivāliem pasaulē, kur valda īpaša, tikai konkrētajai vietai raksturīga atmosfēra.

┼ ┼ ┼

MŪZIKA - pamatā tradicionālie stili - daudz heavy metal, netiek smādēts thrash metal, death metal, vācu power metal, arī pa druskai no black, gothic, hard rock, metalcore u.c.

┼ ┼ ┼

ATRAŠANĀS VIETA - pati teritorija atrodas ziemeļ-Vācijā, netālu no pilsētiņas ITZEHOE (10 km) un aptuveni 50 km no HAMBURGAS. Līdz Itzehoe var tālāk aizbraukt ar vilcienu, un Hamburgā ir starptautiska lidosta. No šīm un arī citām vietās uz festivālu dodas speciāli transporti, arī katru gadu tiek organizēts speciāls fanu AUTOBUSS NO RĪGAS (detaļas zemāk).

┼ ┼ ┼

KAS TUR SPĒLĒS?

Kautkas noteikti jau būs redzēts, kautkas tiks atklāts no jauna - festivālos nekad nav garlaicīgi! Vajadzētu atzīmēt vismaz pāris galvenās grupas pa stiliem 2011. gadā.

Heavy Metal - Ozzy Osbourne, Judas Priest, Helloween, Blind Guardian, Iced Earth, CoB, Avantasia, Primal Fear, Rhapsody of Fire u.c.

NWOBHM / Rock - Motörhead, Girlschool, Tokyo Blade, Airbourne, Onkel Tom, Ghost, Bullet, Danko Jones u.c.

Thrash Metal - Sodom, Kreator, The Haunted, Warrant, Accu§er, Onslaught, Hammercult u.c.

Death Metal - Morbid Angel, Kataklysm, Morgoth, Hail Of Bullets, Torture Squad, Excrementory Grindfuckers u.c.

Black Metal - Mayhem, Cradle Of Filth, Tsjuder, Vreid, Khold, Hellsaw, Shining, Negator u.c.

Folk / Pagan - Moonsorrow, Ensiferum, Suidakra, Saltatio Mortis, Subway to Sally u.c.

Metalcore / Sympho Metal - Apocalyptica, Trivium, As I Lay Dying, Heaven Shall Burn, u.c.

Punk / Hardcore / Stoner - Sepultura, Suicidal Tendencies, Kvelertak, Kyuss Lives! u.c.

Metal Battle - šeit jāpiemin mūsu pašu Sacramental no Rēzeknes + vēl vismaz 30 citas grupas, kas uzvarējušas savu valstu reģionālajos konkursos (dažādi stili).

┼ ┼ ┼

STATISTIKA - pagājušajā festivālu kopumā apmeklēja ap 82 000 cilvēku.

┼ ┼ ┼

BIĻETES - Diemžēl festivāls ir izpārdots. Bet nevajag bēdāties - ir ziņas, ka pie durvīm spekulanti (vai tie fani kuriem kāds draugs netiek), vienmēr pārdod liekas biļetes. Atliek var paņemt naudu (drošības pēc vismaz ~150 euro) un braukt ar cerību.

┼ ┼ ┼

AUTOBUSS NO RĪGAS - visa informācija pa tel. +371 27 086 038 vai rakstot uz [email protected] Izbraukšana no Rīgas 1. augustā, atpakaļ 8. augustā.

┼ ┼ ┼

WWW - tas ir pavisam vienkāršs: www.wacken.com

See you in Wacken - Rain or Shine!

Komentāri: