Zem Sventes līķu, ka biezs: WAGARS — «Sidrabenes Lāsts»

(Raksta Dethecrator) Neapturami kā izkapts zvēliens pa latvāņa kātu mūsu ausis sasniedzis WAGARA otrais ieraksts: «Sidrabenes Lāsts» — grūvīgs garozains klucis, kas ne par matu neatlaižas no debijnieka niknuma līmeņa.

Niknums šeit priecē, jo tas ir idejisks un nevis personiski pret kādu. Kreisi brēcieni mijas ar vēl kreisākiem ķērcieniem un melodiskākiem rifiem, nekā tas bija S/T debijas CD. Šoreiz tiek mazāk sludināts neizbēgamais apokalipizģecs, kas visiem būs, ja turpināsim izvarot visu dabu peļņas vārdā un neatgriezīsimies tumšajos silos — «Sidrabenes Lāsta» galvenā ņemtne ir par un ap pagājušajiem laikiem, nevis tiem, kas tagad visriņķī, vai kas (ne?)nāks. Tiesa gan, lirika WAGARAM šeit, ņemot dziesmām par pamatu kaut kādus retrospektīvus notikumus senlaikos, kalpo par inspirāciju introspektīvai ideoloģijai, no kuras katram pašam jānolasa jēga. Atšķirībā no visādiem vikingu un pagānu metālistiem, WAGARS neapdzied konkrētus vēstures notikumus un arī nežūžo desmitminūšu opusu par to, kā Brīviņu saimnieks brauc apkārt savam kartupeļu laukam, kā Saules riņķis ripinās apkārt Mēness riņķim, vai kur tur kāds jāj uz Āsa līci un līdz 13. pantiņam vēl nav ticis galā, jo nemāk šajā kvestā uzspiest uz F2, lai karte parādītos.

Muzikāli šis materiāls ir tikpat kulacīgs uz acs, kāds bija debijnieks, lai arī šoreiz nedaudz melodiskāks, vietām parādās pat mažora akordi («Upurakmens»). Visi štrumi (pāris vietās arī akustiskā ģitāra) kapā, ka prieks, un dziesmas joprojām reti pāriet pāri trīs minūšu atzīmei.

No atbaidošā varētu pieminēt vienīgi, ka tas primitīvais d-bīts un viņa tikpat vienveidīgie atvasinājumi jau sāk atbaidīt. Kopumā tomēr muzikālā daudzveidība progresējusi!

«Sidrabenes Lāsts» iegādājams tikai digitāli caur wagars.bandcamp.com, jo diskus neviens vairs nepērkot. Nu ko, redzēsim, vai digitālo formātu nepērk vēl mazāk. Jebkurā gadījumā ieteicams «Randomā» vai kur citur paprasīt WAGARA kreklu: tas ir mazāk krekls, vairāk — ideoloģisks apgalvojums.

Kopvērtējums — ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)!

Komentāri: