«Zobens un Lemess» Sēlijā pulcēs pazīstamākos pagānus no kaimiņvalstīm 

(Raksta Dethecrator) Jaunais folkloras, ekstrēmā metāla un senā dzīvesveida festivāls «Zobens un Lemess», kurš šī gada 10. — 11. jūlijā norisināsies Saukas dabas parkā Lonē, Viesītes novadā, sācis pulcēt savā sarakstā grupas, kuras ar savu pagānisko mūziku ir kļuvušas slavenas tālu ārpus savām zemēm. 

Baltkrievijas «Gods Tower» ir pagāniskas ievirzes grupa, kura dibināta vēl padomju režīma laikā — 1989. gadā. Tā fokusējas uz senajiem nekristīgajiem laikiem, seno slāvu kultūru, cīņām, kariem un pagānu dieviem, tostarp cīņu pret kristīgās reliģijas ieviešanu. Toties «Gods Tower» mūzika ir pavisam mūsdienīgs ekstrēmais metāls — sākot ar smago roku un beidzot pat ar industriālā metāla rifiem. 

Vēl senatnīgāku mūziku rada Lietuvas «Obtest» — pasaulē vispazīstamākā Lietuvas pagānu grupa, kura Latvijā nav spēlējusi astoņus gadus. Tā kā «Obtest» pēdējais pilnmetrāžas albums «Gyvybės Medis» iznāca 2008. gadā, tad varam cerēt, ka dabūsim dzirdēt arī jaunas dziesmas, ne tikai tās no albumiem «Tūkstantmetis», «Auka Seniems Dievams» un «Iš Kartos Į Kartą».

Visvairāk tiek gaidīta Ukrainas vadošā blekmetāla vienība «Nokturnal Mortum», kas savās dziesmās stāsta par visiem iespējamiem vēstures periodiem. Sakausējot vienādās daļās folkloru, blekmetālu, simfoniskās pasāžas un nacionālo patriotismu, «Nokturnal Mortum» raksta dziesmas gan par aizvēsturi, gan par kazaku republikām (Sičēm) un Bohdana Hmeļnicka vadīto sacelšanos pret apspiedējiem, gan Stepana Banderas vadīto Ukrainas Partizānu armiju, kura «mežabrāļu» periodā cīnījās pret komunistiem un nacistiem reizē. Jaunākās dziesmas apraksta Debesu sotņu un pārējo pagājušā gada revolūcijā pieredzēto, kurā grupas biedri piedalījušies no pirmās dienas. «Tagad mēs atbalstām Ukrainas Nacionālo gvardi un bataljonu «Azova», kur iestājušies daudzi mūsu draugi! Grupas sastāvs mainās, jo daži mūsējie aizgājuši karot vai piedalās apgādē,» stāsta «Nokturnal Mortum» dibinātājs un Eiromaidana aktīvists Jevhens Hapons, kuram pašam vairs nav tie gadi, lai piedalītos pretterorisma operācijā — taču viņš organizē ziedojumu un palīdzības vākšanas koncertus. «Es gribu, lai mani bērni izaug godīgā, spēcīgā, neatkarīgā un brīvā Ukrainā!» 

Neizbēgami — «Zobenā un Lemesī» spēlēs arī mūsu pašu «Skyforger», kam tikko iznācis jaunais konceptalbums «Senprūsija»! Vēl piedalīsies leišu «Ūkanose», mūsu «Frailty», «Vilki», «Wagars», «Kapakmens» un citas grupas. To saraksts tuvāko divu mēnešu laikā tiks papildināts! 


www.zobensunlemess.lv/lv/  

Komentāri: