Zombijs pūst no galvas: BIOMORPH — «Rupture» 

(Raksta Dethecrator) Viena no ripām, kas tikko ielidojusi Metālmūzikas Gada Balvas vārtu tīklā, ir tehnisko virinātāju BIOMORPH debijas meistarstiķis «Rupture». Ko tad tur saklausām? 

Beidzot arī mūsu valstī ir viena īsteni kārtīga «djent» grupa, kura nevainojami tehniski spēlē uz skatuves un vienlaikus prot rakstīt interesantas dziesmas! BIOMORPH metode debijas albumā «Rupture» būs grūti atkārtojama citiem: šeit katrs rifs ir atšķirīgs, nelīdzinās citiem, ritmi dziesmu iekšienē mainās vidēji pa 10 sekundēm, iepriekš neparedzamās vietās mijas tīrie ar brutālajiem vokāliem, un konvencionāli glīti solo vai ģitāru dueti mijas ar grīļīgi atonāliem. Daudzveidības ziņā — pilnīgs Maidans! Ja nu vienīgi šeit piestāv klāt gardi alkoholiskie kokteiļi, ne Molotova. 

BIOMORPH skaņa ir daudz paciešamāka nekā vidusmēra «djentistu» skaņa: šis kolektīvs neaizraujas ar zemo toņu nogriešanu nost un vidējo uzkruķīšanu. Līdz ar to skaņa līdzinās vairāk tehniskajam miroņu metālam, bet gabalos «Lunacy» un «Persuasion» — progresīvajam metālam. 

Pirmās divas BIOMORPH dziesmas «Myogenetic Fiction» un «Deary Convolution» (lai ko tās arī nenozīmētu…) bija izlaistas 2013. gada februārī, «Khert Neter» vajadzētu būt NEGLECTED FIELDS kaverim, pārējās piecas ir pilnīgs jaunums. Tehniski dziesmas ir vienlīdz perfektas, un vienīgā laža atrodama teksta rindiņās «Indoctrinated petty soul/Drugged to state of disintegrating atom…» — lieta tāda, ka atoms nevar «dezintegrēties pa gabaliem». Tāpēc jau tas ir atoms! Lielākais, ko viņš var — jonizēties. Tāpēc arī tā sazāļotā dvēsele nemaz tik bēdīgā situācijā nebūs. Jāpiebilst, ka teksti te ir tikpat salauzīti, atonāli un «saprotami» kā mūzika… Vārdu sakot, par šo nav jārunā, šis ir jāklausās! 

Tirāža BIOMORPH fiziskajam albumam esot tikai 100 eksemplāri, tā kā rīkojieties ātri! Kā arī tieši patlaban «Rupture» atrodas Latvijas Metālmūzikas Gada Balvas balsošanas sarakstā, un atceramies — par šo albumu varam balsot arī gada debijas ailītē! 

Vērtējums — ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠(8 galvaskausi)! 

Grupa un albums: http://biomorph.bandcamp.com/

Balsošana: http://www.metalshow.lv/?section=home&lang=1&mode=selected&selected=522

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=-a3Hx1Ytmbo


 

 

Komentāri: