Zviedri Rīgā ieķeksēja mironīgi

26. oktobrī "Melnā Piektdiena" atkal piegrāvās pilna ar kapājošu un iezārkojošu mūziku. Zviedru bandu – DEMONICAL un VOLTURYON – atzēģelēja godam. Un saskaņā ar "tradīciju"- pašmāju metāla galvas: aizvien nelielā skaitā.

Divas bandas rullēja apmēram vienu un to pašu.

No Zviedrijas krastiem ieceļojušas vienības gandrīz 3 stundu garumā vālēja ritmiski pa nerviem. Kopumā: ierindas koncerts. Kā aizvien, kārtējie caurbraucēji, piestāja arī Rīgā. Tūrē ierakstītas trīs komandas, bet piestāja pie mums divas iepriekš pieminētās.

Kas tad ir "death"? To neviens nezina tā īsti līdz galam. Un nebija skaidrības arī pēc šī vakara. Ja kāds nejauši iebāza še galvu, tad sadzirdētu skaņu jūkli ar frontmena (attiecīgā) balss ieaurojumiem. Bet nē - viss risinājās loģiski un, ja tā varētu izteikties, gludi. Cik nu tas iespējams, kad miroņlādes zārka vāks nedaudz piepacēlies.

Ja tā pavisam godīgi – tad jautās, abu komandu mūziķiem viesošanās Rīgā bija "ķeksīša" pasākums. Un rādās arī: "ķeksītis" bija pašmāju mūzikas faniem, kuri tomēr neizvēlējās būs klātienē. Dodot "iespēju" vēlreiz aizplūst pasaulē informācijai par tās "Baltijas jūras krastos mazās valstiņas, dies' kā to zemīti sauca?" mazspēju. Kārtējo reizi. Lai gan abu komandu solisti labi zināja Rīgas nosaukumu, tostarp atkliedzot "Riga, you are the best", "f*ck up all over" vai ko tamlīdzīgu.

Bet mironīgs kapājums bija. Abas komandas ritmiski dauzīja pa smadzenēm ar gariem uzbraucieniem, skaņdarbi pa vidam starp vienu un otru kapsētu. Pirmā, no kuras uzceļamies, otrā - kurā mēs pēc laika iegulstamies. Kam šī mūzika bija līdzīga? Nekam, vismaz šo rindu autora galvā nešaujas kādi salīdzinājumi ar citām, varbūt labāk pazīstamām death-brigādēm.

Tad lai nāk un iet visādas komandas nebeidzamā riņķī, arī caur "Melnās Piektdienas" slūžām. Pa reizei patirinot vēl pie dzīvības palikušo mataino galvas. Lai Rīga pirms laika nepārvērstos par masīvu kapsētas dārzu.

Lai mironīgais ķeksējums turpinātos mūžīgi.

Komentāri:

 • Karametālists (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tāpēc, ka Latvijā daudziem vārds "zviedrs" joprojām ir lamuvārds. Tāpēc arī neviens negrib mūziku no tās valsts pat klausīties.

 • black widow (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Mironīgi laba recenzija

  Raiti es Jūs mīlu par to ;)

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  Widow! Iedot tev Sameša telefona numuru? ;)